Selline võiks välja näha iga koera toidulaud.

Kuldse Friida koeratoit on maitsev ja tervislik

Novembris 2020 väljastas Veterinaar- ja Toiduamet osaühingule Kuldse Friida Koeratoit tegevusloa nr 01/ABP/LE05, mis annab õiguse ka teiste koeraomanike lemmikutele Kuldse Friida kodust koeratoitu toota ja müüa. Novembri lõpus, detsembri alguses tekkisid esimesed kliendid, kes pakutava koeratoidu igati heaks kiitsid ning on siiani ostjateks jäänud.

Miks eelistada kodust naturaalset koeratoitu?

Kui teie lemmiku igapäevaseks toiduks on koerakrõbinad, siis kas olete mõelnud, mida teie koer tegelikult päevast-päeva sööb. Krõbinate pakkumine on kahtlemata mugav, aga kas te ise oleksite nõus 365 päeva aastas, nii hommikul kui ka õhtul üksnes kuivtoitu sööma? Eriti kui see kuivtoit lõhnab samamoodi nagu koerakrõbinad?

Kui me kevadel 2016 endale koera võtsime ‒ sama aasta sõbrapäeval sündinud kuldse retriiveri Friida ‒ olime ka ise valiku ees, millist toitu oma uuele sõbrale pakkuda. Katse-eksituse meetodil otsustasime koerakrõbinatest loobuda ja ise kodust toitu valmistama hakata. Oleme seda teinud nüüd juba neli ja pool aastat. Friida karv läigib, seedimine on korras, kõrvad, silmad ja hambad püsivad puhtad ning kõikvõimalikest allergiatest ei tea me midagi. Koer on terve, energiline ja rõõmus.

Mida Friida toit sisaldab?

Kodune keedetud koeratoit koosneb kolmest komponendist: lihakraam, köögivili ja neid siduvad tangained. Iga toidulaari valmistamisel oleme kasutanud vähemalt 3‒4 eri sorti lihatooteid, 3‒4 sorti köögivilja ja 1‒2 sorti tangaineid.

Lihakraamist on vastavalt saadavusele ehk hulgifirmade pakkumistele valikus veise-, sea-, kalkuni- ja kanasüda, kanapugud, kalkuni ja kana kintsuliha, veise-, sea-, kalkuni- ja kanamaks, Köögivilja valikusse kuuluvad samal põhimõttel porgand, kaalikas, kõrvits, suvikõrvits, kapsas, Brüsseli kapsas, petersell ja kartul. Tangainetest oleme kasutanud tatart, riisi, odrakruupi ja kaerahelbeid.

Erinevalt koerakrõbinatest, -vorstist ja -konservidest võib koduse koeratoidu puhul oma silmaga veenduda, mida lemmikule pakutav toit täpselt sisaldab. Kõik on ehe ning mingeid maitse- ja säilitusaineid me ei kasuta.

Kui suured on pakutavad portsjonid?

Nn standardportsjoni suuruseks on 450 grammi, mille valmistamiseks on kasutatud vähemalt 265 grammi lihatooteid, 106 grammi köögivilja 29 grammi tangaineid ja mõistagi ka vett. Üks selline portsjon maksab 1 euro ja 92 senti (sisaldab käibemaksu). Kui on huvi, siis on koera suurusest lähtudes võimalik tellida ka väiksemaid (250-grammiseid, hind 1.20) ja suuremaid (650-grammiseid, hind 2.76) portsjoneid.

Kas Kuldse Friida koeratoitu on ka analüüsitud?

Jah. Kõikidele nõuetele vastava analüüsi tellisime Tartus asuvast Veterinaar- ja Toidulaboratooriumist. Kuldse Friida koduse koeratoidu keskmine sisaldus on labori andmeil järgmine:

Energiasisaldus 101 kcal/100 g. Koostis 100 g kohta: rasv 4,13 g; süsivesikud 5,8 g; valk 10,10 g; tuhk 0,58 g; niiskus 79,44 g.

Looduslike vitamiinide sisaldus 100 grammi kohta: askorbiinhape ehk C- vitamiin 2,7 mg, A-vitamiin 0,662 mg, beeta-karoteen 0,635 mg, D-vitamiin kuni 0,001 mg, E-vitamiin 0,5 mg, vitamiinid B1 1,8 mg, B2 0,35 mg, B3 3,74 mg, B5 1,37 mg, B6 0,42 mg.

Kui kaua Kuldse Friida kodutoit värskena püsib?

Kuldse Friida koeratoit on pakitud ühekordsetesse plastmassist toidukarpidesse, mida tuleb hoida tavakülmikus. Seal püsib toit värskena kuni viis ööpäeva. Kui panna toidukarbid sügavkülmikusse, püsib koeratoit värskena vähemalt kolm kuud.

Kuidas koeratoitu tellida?

Praegu teeme nädalas kaks toiduringi, teisipäeva õhtul ja laupäeva lõunal. Tellimiseks tuleb enda soovist märku anda eelmise päeva jooksul ehk siis esmaspäeval ja reedel. Selleks tuleb saata e-kiri aadressile kuldnefriida@gmail.com ning märkida ära tellitavate portsjonite arv, täpne aadress, kuhu toit on tellitud, ja ka telefoninumber. Esialgu võtame vastu vaid Tallinna koeraomanike tellimusi. Tellitud toidu toimetame teile ise kohale otse koduukseni.

Kuldse Friida kodune toit paneb koera naeratama ja karva läikima!